YDS Kursları

Okulumuzda YDS Hazırlık eğitiminiz en fazla 2 adımda tamamlanır. Seviye tespit sınavınızın sonucuna göre, Sınav Önhazırlık + YDS Hazırlık veya yalnızca YDS Hazırlık programlarına dahil olabilirsiniz.Gruplarımız minimum 16 kişi, maksimum 20 kişiden oluşmaktadır. Derslerin tamamı; YDS  sınav sistemi üzerine uzmanlaşmış ve bu alanda yayınları bulunan eğitmenlerle, sınav sistemine, sınavın püf noktalarına ve soru avlama stratejilerine odaklanılarak, puan hedefli stratejik çalışmalarla idame edilmektedir.

 YDS ÖN HAZIRLIK PROGRAMLARIMIZ

YDS ileri düzeyde bir sınav uygulaması olduğu için kurs programlarımıza katılmak isteyen adayların da en az Intermediate düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Altyapısı yeterli olmayan öğrencilerimizin ise YDS gruplarından önce ya Genel İngilizce Eğitimi almaları ya da YDS ÖN HAZIRLIK gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.Yapacağımız Seviye Belirleme Sınavı sonrasında uygun olduğunuz eğitim programı eğitim danışmanlarımız tarafından belirlenecek ve yönlendirmeniz yapılacaktır.

Ön hazırlık gruplarımızda öğrencilerimize 3 adet ön hazırlık kitabı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunlar sırasıyla;

 1. YDS Ön Hazırlık Gramer Kitabı: Türkçe anlatımlı kitabımız tüm gramer konularının akılda kalıcı yöntem ve tablolarla anlatımını ve konu alıştırmalarını içermektedir.
 2. YDS Ön Hazırlık Okuma Kitabı: Öğrencilerimizin okuma becerilerini geliştirecek olan kitabımız, başlangıç düzeyinde paragraflarla başlayıp ileri düzeyde metinlerle ilerler ve her parça ile ilgili okuduğunu anlamaya yönelik sorular içermektedir.
 3. YDS Ön Hazırlık Kelime Kitabı: Temel kelime bilginizi geliştirme amaçlı kitabımız farklı kategorilere ayrılmış kelime listelerini ve alıştırmaları içermektedir.
 4. Perfect YDS Tutor DVD: YDS’de karşılaşabileceğiniz yaklaşık 3000 kelimelik, bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda çalıştırılabilen, yanlışlarınızı düzeltip doğrularınızı gösterebilen öğretici bir çalışma programı içermektedir.
 5. Ek Kaynaklar: Öğrencilerimizi eğitimleri boyunca; Reader at Work isimli okuma kitabı, kelime posterleri, gramer tabloları, ek yaprak testler gibi birçok yardımcı kaynak beklemektedir.
YDS ANA PROGRAMLARIMIZ

Yeterli İngilizce altyapısı olan öğrencilerimizi YDS’ye hazırlayan bu programda, sınavda bulunan 10 farklı soru tipi üzerinde çalışmalar yapılarak, uzman eğitmenlerimiz tarafından her soru tipi için gerekli teknik ve stratejiler verilir. Bu sayede öğrencilerimizin karşılaşacağı soru tiplerini tanıması, zamanı doğru kullanması ve kısa yoldan doğru cevaba ulaşabilecekleri bazı yöntemleri öğrenerek hız kazanmaları hedeflenmektedir. Bu çalışmalar 2002-2013 arasında ÖSYM’nin uygulamış olduğu KPDS, ÜDS ve YDS soruları üzerinde yapılır ve böylece şimdiye kadar çıkmış olan bütün sınav ve soru tipleri uzman eğitmenlerimiz tarafından çözülerek gerekli tüm bilgi ve teknikler öğrencilerimize verilmiş olur. Buna ek olarak programlarımızın son 3 haftasında her hafta 1 tane olmak üzere kitapçık ve optik form ile 3 adet orijinal deneme sınavı uygulanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz program süresince kaçırdıkları derslerin veya anlayamadıkları konuların tekrarını, soru çözüm ve telafi derslerimize gelerek alabilmektedirler. (Bu derslerde yalnızca Perfect English YDS müfredatında geçen konular işlenir ve Perfect English YDS yayınları kullanılır.)

YDS hazırlık gruplarımızda öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanan kitap ve ek kaynaklar şunlardır;
 1. YDS Soru Tipi Dergileri: Kelime ve Dilbilgisi, Cloze Test, Cümle Tamamlama, Çeviri, Paragraf, Diyalog Tamamlama, Yakın Anlamlı Cümleyi Bulma, Paragraf Tamamlama ve Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle olmak üzere 9 adet soru tipi dergisi haftalık olarak öğretmenlerimiz tarafından dağıtılmaktadır.
 2. YDS Gramer Kitabı: Konu eksiği olan öğrencilerimizin ek çalışma yapabilmesi adına dağıtılan ve bütün gramer konularının YDS düzeyinde anlatımlarının ve YDS formatında alıştırmaların bulunduğu kitabımızdır.
 3. YDS Soru Bankası: YDS’de bulunan soru tiplerine yönelik püf noktalarının, çözümlü testlerin ve mini testlerin bulunduğu ek kitabımızdır.
 4. YDS Sınav Arşivi: Geçmiş yıllarda ÖSYM’nin uyguladığı 100 soruluk sınavların 80 soruluk yeni YDS sistemine uyarlanmış olduğu deneme kitabımızdır.
 5. YDS Kelime Kitabı: Temel kelime bilginizi geliştirme amaçlı kitabımız farklı kategorilere ayrılmış kelime listelerini ve alıştırmaları içermektedir.
 6. Perfect YDS Tutor DVD: YDS’de karşılaşabileceğiniz yaklaşık 3000 kelimelik, bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda çalıştırılabilen, yanlışlarınızı düzeltip doğrularınızı gösterebilen öğretici bir çalışma programı içermektedir.
ÜCRETSİZ TELAFİ DERSLERİ; 
Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde işlenen grup derslerinizin yanı sıra Ücretsiz Soru Çözümü ve Ücretsiz Telafi Dersleri ile her hafta ek çalışma imkanına sahipsiniz.
SORU ÇÖZÜM SAATLERİNDE:
Kurumumuzun ücretsiz olarak sağladığı kaynaklardan, sınıfta çözülen veya ödev olarak verilen sorular için açıklama ve çözüm desteği sağlanmaktadır.Bu programlarımız 17:30 – 19:00 arasında hafta içi her gün yapılır.
TELAFİ DERS SAATLERİNDE:
Çeşitli özel sebeplerden dolayı katılamadığınız veya Derslere katıldığınız halde tam olarak anlayamadığınız konuları tekrar dinleyerek telafi edebilirsiniz.Bu programlarımız 17:30 – 19:00 arasında hafta içi her gün yapılır.
DENEME SINAVLARINDA:
Derslerde eğitimi verilen her Her konunun ardından düzenli olarak tarama testleri uygulanır. Konuların tamamından sonra deneme sınavları yapıldığı gibi, Sınav tarihinden önceki son iki hafta Pazartesi günleri kitapçık ve optik form ile Gözetmenler eşliğinde gerçek sınav ortamının bire bir aynısı gibi 2 adet orijinal deneme sınavı uygulanacaktır.Bu çalışmalardaki Amacımız öğrencilerimizin çok daha verimli bir şekilde sınava hazırlanmalarını sağlamak ve çözülen soruların açıklamalı telafisini haftalık hazırlanan programlar eşliğinde ilgili müfredatı bitmeden eş zamanlı paylaşarak başarılı olmalarını sağlamaktır