TOEFL Testi Kursları

TOEFL TESTİ (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. TOEFL TESTİ Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır.

TOEFL TEST EĞİTİMİ

TOEFL Testi ileri düzeyde alt yapı gerektiren bir sınav uygulaması olduğu için kurs programlarımıza katılmak isteyen adayların da en az Upper-Intermediate düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Altyapısı yeterli olmayan öğrencilerimizin ise TOEFL test gruplarından önce ya Genel İngilizce Eğitimi almaları ya da TOEFL testi Ön Hazırlık gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.Yapacağımız Seviye Belirleme Sınavı sonrasında uygun olduğunuz eğitim programı eğitim danışmanlarımız tarafından belirlenecek ve yönlendirmeniz yapılacaktır.

TOEFL TEST OF PREP COURSE (TOEFL TESTİ ÖN HAZIRLIK GRUPLARIMIZ)

TOEFL testi ön hazırlık programımız 32 saatlik ve 2 haftalık bir eğitimdir. Bu saat süresi içerisinde TOEFL testi konusunda uzmanlaşmış eğitmenlerimizle TOEFL testi odaklı gramer ve kelime bilgisi eksikleriniz tamamlanmakta ve orta düzeyde TOEFL testi soru tipleri çalışılmaktadır. Ön hazırlık eğitimi süresince kullanacağınız Longman – Northstar yayınlarının Building Skills for TOEFL IBT testi kitabının Intermediate, High Intermediate ve Advanced düzeylerindeki 3 kitap seti Audio CD’leri ile birlikte ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

TOEFL TEST OF MAIN COURSE (TOEFL TESTİ GRUPLARIMIZ)

TOEFL testi hazırlık programımız 80 saatlik bir eğitimdir ve bu saat süresi içerisinde uzman TOEFL testi eğitmenlerimizle sınav içeriğindeki 4 beceriye yönelik hem teorik hem de pratik çalışmalar yapılır. Derslerimiz 12 kişilik bilgisayar laboratuvarında işlenmekte ve program süresince her öğrencimiz kendisi için tahsis edilmiş olan bilgisayarda eğitimini tamamlamaktadır.

Müfredatımız sırasıyla Reading, Listening,  Writing ve Speaking becerileri üzerinde tek tek durularak ilerler. Uzman eğitmenlerimiz her beceri için önce teorik anlatımda bulunarak öğrencilerimizin sınavı tanımalarını ve her bölümde hangi soru kalıplarıyla karşılaşacaklarını, farklı soru tiplerine nasıl yaklaşacaklarını ve gerekli tüm ipuçlarını bilmelerini sağlarlar. Bir becerinin teorik eğitimi tamamlandıktan sonra her öğrenci kendi bilgisayarında, uzman TOEFL testi eğitmenimiz nezaretinde, ilgili TOEFL testi programları üzerinde mini test uygulamalarıyla aldığı teorik eğitimi pratiğe dökmektedir.

Bu çalışma süresince öğretmenlerimiz öğrencilerimizin yanlışlarını düzelterek ve gerekli anlatımları tekrarlayarak hem eksikleri gidermekte hem de gelişimi sağlamaktadır. Becerilerle ilgili çalışmalar tamamlandıktan sonra Complete Test adı verilen genel deneme sınavlarına geçilir ve son haftalarda öğrencilerimiz TOEFL testi  sınavının bire bir aynısı olan saat süreli deneme sınavlarıyla gerçek TOEFL testi deneyimi yaşamış olurlar.

 ÜCRETSİZ DERS KİTAPLARI ; barron1. BARRON’S TOEFL-IBT testi + CD (13th Edition): Tüm TOEFL-IBT testi bileşenleri için kullanılacak olan bu kitap, çıktı olarak sunulacaktır. Tüm beceriler için eğitim programını içeren bu kitapta aynı zamanda 7 adet deneme sınavı bulunur. 2. PERFECT TOEFL testi DVD:  İnteraktif çalışmaların ve ek kaynakların bulunduğu bu DVD derste ve ders dışında kullanılacaktır. DVD içerisinde toplam 16 adet deneme sınavı bulunur. Bu denemeler, becerilere göre ders içerisinde parçalara ayrılarak mini denemeler olarak uygulanırken 1 adet full deneme testi programın sonunda yapılacaktır. Aşağıdaki listede DVD’nin içeriğini görebilirsiniz: 1. Cambridge IBT (6 deneme)  2. Kaplan IBT (4 deneme)   3. The Official Guide to the TOEFL IBT(2 deneme)   4. The Complete Guide to the TOEFL (2 deneme)  5. Longman TOEFL IBT  (2 deneme + Skill alıştırmaları)                  6. Longman Dictionary of Contemporary English 7. 155 TOEFL sample essays    3. PERFECT WORD BOOK > Akademik sınavlara hazırlık sürecinde kelime çalışmaları başarınızın garantileyicisi niteliğindedir. Perfect English yayınlarından, içerisinde Akademik Sınavları ilgilendiren kelime listeleri, alıştırmaları ve testleri bulunan Perfect Word Book’u başucu kitabı olarak kullanabilirsiz. PERFECT TOEFL testi TUTOR DVD > TÜRKİYE’DE bir İLK olarak, PERFECT ENGLISH yayınlarından, TOEFL testi eğitiminiz süresince kullanabileceğiniz, TOEFL sınavını ilgilendiren önemli 3500 kelimeyi öğrenmeniz için tasarlanan, interaktif alıştırmaların bulunduğu PERFECT TOEFL testi TUTOR’ı sizlere ücretsiz sunuyoruz. Ana derslerin tamamı TOEFL-iBT testi sınav sistemi üzerine uzmanlaşmış Eğitmenlerle, Projeksiyon ve akıllı tahtalı bilgisayar laboratuvarlarında işlenecektir. ÜCRETSİZ LABORATUVAR KULLANIMI ve DENEMELER; Ücrete Dahil Ekstra Laboratuvar ve Derslik Kullanımı; Test merkezi ve dersliklerimiz ETS  test merkezi modernizasyonunda, bütün TOEFL-iBT testi yayın ve interaktif programlarının, bilgisayar laboratuvarının ve mini kütüphanenin olduğu TOEFL-iBT testi sınıflarımız mevcuttur. Öğrencilerimiz randevu alarak laboratuvarımızda pratik yapabilmektedir. Öğrencilerimize sadece derslerinde değil evlerinde de kullanabilecekleri birçok kaynak ve bilgisayar üzerinden deneme sınavları sağlamaktayız. Bu sayede ödevleri dışında boş vakitleri olduğunda her zaman kullanabilecekleri ek kaynakları olacaktır.
KURS PROGRAMLARIMIZ VE SORU ANALİZLERİ ; TOEFL Testine Kimler Girebilir ? 
TOEFL sınavına, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, ingilizce dil bilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınava girebilir. TOEFL-IBT testi (İnternet bazlı sınav) Toefl sınavının internet üzerinden yapılan formatıdır. Bütünleşmiş bilgilere önem vererek, konuşma dahil olmak üzere dört dil becerisini ölçmektedir. TOEFL Testinde IBT Formatı : Test Dört Bölümden Oluşmaktadır; Okuma : Akademik okuma materyalini anlama yeteneğini ölçer. Dinleme : Okul ve üniversitelerde kullanılan İngilizceyi anlama yeteneğini ölçer. Konuşma : İngilizceyi akademik bir çerçevede konuşma yeteneğini ölçer. Yazma : Okul ve üniversite için uygun olacak şekilde yazma yeteneğini ölçer.
TOEFL TESTİNE Ne Zaman Girebilirsiniz ? Testler tüm yıl boyunca yapılmaktadır. Bu nedenle dilediğiniz bir gün yapabilirsiniz. Ancak dilediğiniz gün sınava girebilmeniz için seçmiş olduğunuz test gününden en az bir hafta önce başvurmanız gerekmektedir. Ayda sadece bir defa sınava girebilirsiniz. TOEFL testlerine en çok başvuru Ekim, Kasım, Aralık, Nisan ve Mayıs aylarında olmaktadır. Perfect English’te TOEFL-IBT testi gruplarına başlamayı düşünen öğrencilerin seviyelerinin en az Upper – intermediate (orta üstü) seviyesinde olması gerekmektedir. Aksi taktirde önce Upper – intermediate (orta üstü) seviyesine getirilip daha sonra TOEFL-IBT gruplarımıza dahil edilmesi önerilir.