IELTS Kursları

IELTS (International English Language Testing System), İngilizcedeki yeterliliğinizi ölçmek ve değerlendirmek amacıyla hazırlanan uluslararası bir sınavdır. IELTS sınavı, üniversitelere ve fakültelere İngilizcede yetkin olan ve yeterli becerilere sahip öğrencileri seçmede yardımcı olmak üzere University of Cambridge ESOL Examinations, British Council ve IDP Education Australia tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir. İngilizce dilbilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınavlara Perfect English ayrıcalığıyla girebilir.

-5,5 SİSTEMİ VE YAYINLARI

ORTA DÜZEYDE IELTS sınav stratejilerinin ve püf noktalarının öğretileceği bu program 5,5 altında kalan puan hedefine yönelik tasarlandığı için gruba katılacak öğrencilerin ortalama Intermediate (Orta) düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

GRAMMAR >>  GRAMMAR & VOCABULARY: Programın ilk bölümünde IELTS odaklı gramer ve kelime bilgisi eksikleri tamamlanacak ve dil bilgisi geliştirme çalışmaları yapılacaktır. Bu eğitim tamamlandıktan sonra dil becerileri ve sınav stratejileri üzerinde çalışılır.
KAYNAK 1: Collins: Grammar for IELTS

WRITING >> Bu bölümde, yazma becerisini ilgilendiren yazım kuralları öğretilir, böylece her iki günde bir essay yazıp feedback alınarak IELTS WRITING becerisi geliştirilir.
KAYNAK 2: Master IELTS: WRITE RIGHT

SPEAKING >> Bu bölümde, öğrencilerimize IELTS ile ilgili özellikle zaman yönetimi, planlama gibi teknikler öğretilir ve birçok konuşma denemesi yaparak IELTS SPEAKING becerisi geliştirilir.
KAYNAK 3: Master IELTS: SUPERIOR SPEAKING

LISTENING >> Bu bölümde, öğrencilerimize not alma, dinlediğini anlama ve soru biçimleri üzerinden eğitim verilir. Çeşitli konular üzerinde dinleme yapılarak IELTS LISTENING becerisi geliştirilir. 
KAYNAK 4: Objective IELTS INTERMEDIATE + CD

READING >> Bu bölümde öğrencilerimiz ile IELTS’i ilgilendiren çeşitli konular ve çıkması muhtemel soru biçimleri üzerinde çalışma yapılarak IELTS READING becerisi geliştirilir.
KAYNAK 5: Objective IELTS INTERMEDIATE

*EK KAYNAK 1: PERFECT WORD BOOK > Akademik sınavlara hazırlık sürecinde kelime çalışmaları başarınızın garantileyicisi niteliğindedir. Perfect English yayınlarından, içerisinde Akademik Sınavları ilgilendiren kelime listeleri, alıştırmaları ve testleri bulunan Perfect Word Book’u başucu kitabı olarak kullanabilirsiniz.

*EK KAYNAK 2: PERFECT IELTS TUTOR DVD > TÜRKİYE’DE bir İLK olarak, PERFECT ENGLISH yayınlarından, IELTS eğitiminiz süresince kullanabileceğiniz, IELTS sınavını ilgilendiren önemli 3500 kelimeyi öğrenmeniz için tasarlanan, interaktif alıştırmaların bulunduğu PERFECT IELTS TUTOR’ı sizlere ücretsiz sunuyoruz.

+5,5 SİSTEMİ VE YAYINLARI

İLERİ DÜZEYDE IELTS sınav stratejilerinin ve püf noktalarının öğretileceği bu program 5,5 ve üzeri puan hedefine yönelik tasarlandığı için gruba katılacak öğrencilerin en az Upper-Intermediate (Orta-Üst) düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. GRAMMAR >>  GRAMMAR & VOCABULARY: Programın ilk bölümünde IELTS odaklı gramer ve kelime bilgisi eksikleri tamamlanacak ve dil bilgisi geliştirme çalışmaları yapılacaktır. Bu eğitim tamamlandıktan sonra dil becerileri ve sınav stratejileri üzerinde çalışılır. KAYNAK 1: Collins: Grammar for IELTS   WRITING >> Bu bölümde, yazma becerisini ilgilendiren yazım kuralları öğretilir, böylece her iki günde bir essay yazıp feedback alınarak IELTS WRITING becerisi geliştirilir. KAYNAK 2: Master IELTS: WRITE RIGHT   SPEAKING >> Bu bölümde, öğrencilerimize IELTS ile ilgili özellikle zaman yönetimi, planlama gibi teknikler öğretilir ve birçok konuşma denemesi yaparak IELTS SPEAKING becerisi geliştirilir. KAYNAK 3: Master IELTS: SUPERIOR SPEAKING  LISTENING >> Bu bölümde, öğrencilerimize not alma, dinlediğini anlama ve soru biçimleri üzerinden eğitim verilir. Çeşitli konular üzerinde dinleme yapılarak IELTS LISTENING becerisi geliştirilir.  KAYNAK 4: Objective IELTS ADVANCED + CD   READING >> Bu bölümde öğrencilerimiz ile IELTS’i ilgilendiren çeşitli konular ve çıkması muhtemel soru biçimleri üzerinde çalışma yapılarak IELTS READING becerisi geliştirilir. KAYNAK 5: Master IELTS: PRECISE READING   *EK KAYNAK 1: PERFECT WORD BOOK > Akademik sınavlara hazırlık sürecinde kelime çalışmaları başarınızın garantileyicisi niteliğindedir. Perfect English yayınlarından, içerisinde Akademik Sınavları ilgilendiren kelime listeleri, alıştırmaları ve testleri bulunan Perfect Word Book’u başucu kitabı olarak kullanabilirsiniz. *EK KAYNAK 2: PERFECT IELTS TUTOR DVD > TÜRKİYE’DE bir İLK olarak, PERFECT ENGLISH yayınlarından, IELTS eğitiminiz süresince kullanabileceğiniz, IELTS sınavını ilgilendiren önemli 3500 kelimeyi öğrenmeniz için tasarlanan, interaktif alıştırmaların bulunduğu PERFECT IELTS TUTOR’ı sizlere ücretsiz sunuyoruz.
 IELTSKURS PROGRAMLARIMIZ VE SORU ANALİZLERİ; IELTS Sınav Sonucu: Katılımcılar 1’den 9’a kadar olan puanlamaya göre bir skor elde ederler. Geçme veya kalma skoru yoktur. IELTS sınavı düzey belirleme sınavı olarak ne kadar İngilizce bildiğinizi ölçümlemeye yarayan bir sınavdır. IELTS skorunu sizden talep eden kurum ihtiyaç duyulan bilgi düzeyine göre sizden aşağıdaki skorlardan birini almanızı isteyecektir.1’den 9’a kadar skor aralıklarında bir skor alabilirsiniz. IELTS Sınavı’nda Skor yükseltmek isterseniz Perfect English IELTS kursları size iyi bir ön hazırlık sunabilir.IELTS ten Alınan Skorlar ve Anlamları; indir-1129 Skorunun IELTS Karşılığı: Expert User (Uzman Kullanıcı);İngilizce üzerinde tam bir kontrolü vardır: Uygun, doğru ve akıcı konuşma ve tam kavrama yeteneğine sahiptir. 8 Skorunun IELTS Karşılığı: Very Good User (Çok İyi Kullanıcı);İngilizce üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir kontrolü vardır. 7 Skorunun IELTS Karşılığı: Good User (İyi Kullanıcı); İngilizce üzerinde bazı durumlarda olabilecek tesadüfî hatalar, yanlış kullanım ve yanlış anlamalar dışında pratik kontrolü vardır. 6 Skorunun IELTS Karşılığı: Competent User (Orta Düzey Üstü Kullanıcı); Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili efektif kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir. 5 Skorunun IELTS Karşılığı: Modest User (Orta Düzey Kullanıcı); Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. 4 Skorunun IELTS Karşılığı: Limited User (Sınırlı Düzeyde Kullanıcı); Bilgisi dâhilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. 3 Skorunun IELTS Karşılığı: Extremely Limited User (Alt Sınır Düzeyinde Kullanıcı); Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar. 2 Skorunun IELTS Karşılığı: Intermittent User (Başlangıç Düzeyinde Kullanıcı); En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildigi konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker.