GMAT Kursları

Yurtdışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren okullarda yüksek lisans, MBA veya doktora yapmak isteyen öğrenciler, bu sınava katılabilirler.Bir çok üniversite öğrencilerin, spesifik analitik yeteneklerinin değerlendirilmesi açısından Gmat testini esas almaktadır.Gmat sınavı , dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiyede de bilgisayarda uygulanmaktadır.”Computer –Adaptive Test (CAT)” adı verilen bu uygulamada kağıt kalem kullanılmamakta tüm sorular bilgisayar karşısında cevaplanmaktadır. Gmat CAT sınava yıl içinde daha önceden belirlenmiş tarihlerde değil,Yıl boyunca kendinizi hazır ettiğiniz zamanlarda girmeniz yani girmek istediğiniz tarihleri kendiniz belirlemeniz mümkündür.Gmat sınavında en az 200 en çok 800 not alınır.En ciddi üniversitelerin büyük çoğunluğu 600 ve üzeri bir sonuç almanızı ister.

Gmat Nedir?
GMAT (Graduate Management Admission Test) Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve PEARSON tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. GMAT sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır.
Gmat sınav sonucu Türkiye’deki üniversitelerde de ALES yerine geçer.

GMAT sınavına kimler katılabilir?
Bu sınava Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır.

GMAT sınavını hangi kuruluşlar kabul etmektedir?
GMAT sınavı Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir.

GMAT sınavının süresi ne kadardır?
Sınavın toplam süresi 240 dakikadır.

GMAT Kurslarımız

Perfect English bu sınavdan geçerli ve yeterli puanı alabilmeniz için % 100 sınav odaklı ve noktasal atışlarla hareket eden taktik ağırlıklı bir eğitim sistemi izlemekte ve size ihtiyacınız olan puanı aldırmayı hedeflemektedir.

GMAT Sınavında kaç soru vardır? Sınav süresi ne kadardır?

YETENEK KONU SÜRE/ DK
Analytical Writing (TEK ESSAY 30 DK)integrated reasoning (12 SORU 30 DK) Analysis of an ArgumentMulti-Source Reasoning.

– Table Analysis

– Graphics Interpretation

– Two-Part Analysis

30dk

 

30 dk

Quantitative Data Sufficiency ve Problem Solving 37 soru 75
Verbal Reading Comprehension, Critical Reasoning ve Sentence Correction şeklinde çoktan seçmeli 41 soru 75

GMAT sınavına nasıl kayıt yapılır?

sınav basvurusu sadece www.mba.com adresinden online olarak yapilabilir.

Posta veya faks ile başvurmak için mutlaka GMAT® Appointment Scheduling form önceden doldurmalısınız. Bu formu doldurmak için Test Center List ve Country Code List listelerine ihtiyaç vardır. PEARSON tarafından Türkiye’de GMAT testinin yapıldığı merkezler : Ankara – Perfect English Istanbul – Pearson Professional Centers kodu: 50508 Izmir – Kıon Akademi: 55379 Ülke kodumuz – Country Code: TUR Pearson VUE Attention: GMAT® Program PO Box 581907 Minneapolis, MN 55458-1907 USA