Anaokul İngilizcesi

Perfect English’te eğitimin yaşı yoktur. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren kurumumuz, İngilizce Temel Eğitim Programında 3-6 yaş arasındaki çocukların anlama kabiliyetlerini, hareket becerilerini, zihinsel ve sosyal gelişimlerini oyunlarla destekleyerek, anaokulu öğrencilerine  okul öncesi İngilizce eğitim programlarını sunmaktadır.

ANA OKUL İNGİLİZCESİ 

Bu programın amacı, çocuklarımızın 3 yaşından 6 yaşına kadar özel bir eğitimle İngilizceyi severek ve sosyalleşerek öğrenmelerini sağlamaktır.

3-6 yaş grubu çocuklarımızın okuma – yazma bilmediklerini göz önünde bulundurarak eğitmenlerimiz, kullandıkları öğretim metotlarında doğaçlama, eğitsel oyunlar ve drama etkinlikleriyle devam etmeye dikkat etmektedirler;

Untitled-1Projeksiyon eşliğinde renkli karakterlerin bir araya geldiği sınıflarımızda derslerimiz eğlenceli bir şekilde işlenmektedir. Kullandığımız kaynaklar ve materyaller çocuklarımızın derse olan ilgilerini en üst düzeyde tutmaktadır ve onların dünyalarına girmemizi kolaylaştırmaktadır.

Derslerde canlandırdığımız drama etkinlikleri, öğrencilerimize keyifli bir oyun alanı yaratmakta ve çocuklarımız oynarken sosyalleşerek öğrenmektedir. Kelime öğretirken kullandığımız renkli resim kartları onların görsel zekalarını geliştirmektedir. Onların ilgilerine yanıt vermekte ve onları İngilizceyi severek öğrenmeye teşvik etmektedir.

Untitled-2Çocuk gruplarına özel hazırlanmış olan bu etkinliklerin ve eğitim müfredatlarının bütünü; Görsel, işitsel ve duyuşsal zekalara ayrı ayrı hitap ederek, pasif kalmış yetenekleri ön plana çıkartılmakta ve çocuklarımızın farkında olmadan sağlam bir İngilizce temeli almaları sağlanmaktadır.

Bu program T.C. MEB tarafından onaylanmış, bütün avrupada uygulanmakta olan bir eğitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyasu) olarak adlandırılmaktadır.Oxford University Press (OXFORD Üniversitesi Yayınları) materyalleriyle desteklenerek gelecekte hayat boyu eğitimini alacakları bu programa daha okul öncesi çağda başlayarak bir adım önde olacaklardır.